Decyzje, to permanentne towarzystwo życia każdego z nas.

Ile razy zastanawiałaś/eś się, zrobić – nie zrobić, jechać – nie jechać, powiedzieć – nie powiedzieć, itd., itd.? Czasami banalne wręcz decyzje mogą urosnąć do tak wysokiej rangi, że nie wiemy jak sobie z nimi poradzić, a czasami trudne sprawy, wcale nie są takie trudne, jak sobie wyobrażamy.

Wszystko zależy od kierunku spojrzenia na sytuację, od jakiejś perspektywy, która pokazując się nam podpowiada możliwości, a następnie ewentualne efekty z podjęcia danej decyzji. Będąc bardzo mocno nastawionym na sukces niejednokrotnie nie widzisz tych różnych perspektyw. Dlaczego ich nie widzisz? Przecież nastawiona/y jesteś pozytywnie, chcesz osiągnąć sukces, jesteś otwarta/y na możliwości. Ponadto, każdy z nas ma umiejętności myślenia, zastanawiania się, analizowania, nikt nikomu tego nie może zabrać. Tak, ale w sytuacji stresu, uciekającego czasu (patrz też konkretny termin na coś), nastawienia na „muszę”, być może w danej sytuacji, w jakiej obecnie właśnie jesteś, zdarza się, że w ogóle nie pomyślisz o tej innej perspektywie. Nie pomyślisz, bo z jakiegoś powodu jesteś po prostu zablokowana/y, widzisz jedną, może nawet 3 ścieżki, z których każda wydaje Ci się trudna, a może nie, może jedna jest OK, wybierasz którąś z nich, czasami na siłę bez przekonania, czasami zwlekasz z czasem, by w ogóle ją podjąć. Nawet ta OK, zaczyna wprowadzać Cię w jakąś wątpliwość, czy aby dobrze robię? Tym czasem rozwiązań może być dużo więcej, tylko ich jeszcze nie widzisz. Mogą być też, te banalnie proste i dające pozytywny efekt.

Jak więc wybrać tę odpowiednią decyzję? Jak szukać rozwiązań? Jeśli ma się ich znikomą ilość, lub nawet dosyć dużo, jak wybrać tę właściwą w danej chwili, w danym momencie i czasie? Jak w ogóle poradzić sobie samej/mu w powyższych sytuacjach?

Można, ale nie ukrywam, że jest to trudne. Zdecydowanie łatwiej skorzystać z coachingu. Podczas sesji, każdy jeden temat rozbierany jest na czynniki pierwsze. Coach zadając odpowiednie pytania pozwala Ci wejść głębiej w swoje spostrzeżenia, odczucia i możliwości w ogóle. Niejednokrotnie zdarza się, że zasoby jakie masz w sobie są zapomniane, nie pamiętasz o nich, nie zdajesz sobie więc sprawy, że możesz inaczej, więcej, łatwiej, itd. Coach może zastosować wiele różnych sposobów zadawania tych pytań, by pokazać Ci daną sytuację z różnych perspektyw. W ten sposób, sam/a dojdziesz do wielu ciekawych wniosków i spostrzeżeń, których wcześniej w ogóle nie zauważałaś/eś. Dzięki takiej analizie możesz dokonać najlepszej decyzji na daną chwilę. Decyzji dotyczącej zarówno życia prywatnego, swoich postanowień, jak i życia zawodowego i rozwoju. Nie męczysz się więc w nieskończoność analizując np. jeden temat, nie trać czasu na podjęcie decyzji, a patrząc z punku zawodowego, szybciej osiągasz sukces, niezależnie w jakiej dziedzinie się specjalizujesz. Jakby nie patrząc oszczędzasz czas, emocje, energie (bardzo często również pieniądze). A czas niezależnie w jakim aspekcie byśmy go rozpatrywali, nigdy nie powróci. Zmarnowany czas, to zmarnowane okazje zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Czasu nie cofniesz i nie zatrzymasz na chwilę, byś mógł/a zastanawiać się dłużej nad decyzjami.

Łap więc czas, wykorzystuj go na maksa i ciesz się zarówno życiem prywatnym jak i zawodowym.

Mam nadzieję, że widzisz tą różnicę i duże możliwości z sesji coachingowych.

Zapraszam Cię na sesję 😊