O mnie

Szkolenia i wsparcie dla branży beauty & wellness

Nazywam sie Iwona Galacka, i jeszcze przed podjęciem studiów (2002r.) mocno działam w sektorze usług odnowy biologicznej. Ścieżkę zawodową przeszłam zarówno od strony wykonawczej jak i zarządczej, dlatego wiem z czym salony odnowy biologicznej, salony beauty, hotele SPA & Wellness, a nawet kluby fitness zmagają się na co dzień. Wiem jak czasami trudno pogodzić usługi z budżetem, finansami, stanami magazynowymi, serwisem sprzętu, rekrutacją, szkoleniami personelu, i wszystko ubrać w piękną i profesjonalną jakość usługowo-obsługową. To ogromny obszar wiedzy, zarówno organizacyjnej, finansowej, magazynowej, logistycznej, a nawet psychologicznej, bo odpowiednia rekrutacja i szkolenia personelu wymagają umiejętności “czytania człowieka”, tak samo jak odpowiednia sprzedaż. Wysoka jakość, prócz doskonałej logistyki i organizacji wszelkich działań, wymaga jeszcze wielu dodatkowych elementów, które przekładają się na zadowolenie klienta. Dodatkowo odnowa biologiczna i wszelkie działania prozdrowotne, to wręcz moja pasja.

Ukończyłam studia podyplomowe z "Zarządzania holami Wellness & SPA"

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku “Turystyka krajowa i zagraniczna”, ale nie było to moim kierunkiem, zabrakło prozdrowotnego charakteru. W tym czasie mocno działałam już w usługach prozdrowotnych, wcześniej ukończyłam wiele szkoleń i kursów z zakresu zabiegów naturalnych i masaży egzotycznych oraz roczny kurs zawodowy na AWF w Katowicach “Instruktora rekreacji ruchowej”. Studia magisterskie dały mi więcej satysfakcji, wybrałam kierunek “Turystyka uzdrowiskowa i odnowa biologiczna” na GWSH w Katowicach, obecnie Akademia Górnośląska. Wspaniała wiedza o uzdrowiskach, zabiegach, możliwościach leczniczych, hotelach z szeroko rozumianą odnową biologiczną. Pracowałam już wtedy w branży, na stanowisku managera SPA, więc chłonęłam wszystko jak gąbka. W późniejszych latach, sama wykładałam na ww. uczelni, prowadząc zajęcia, o ośrodkach i centrach odnowy biologicznej i rehabilitacji.

Moje średnie wykształcenie to ekonomika i organizacja, więc szybko też odnalazłam się we wszelkich papierkach, tym bardziej, że zanim pochłoną mnie świat Wellness pracowałam w księgowości i dziale analiz ekonomicznych. Widziałam, że organizacja i zarządzanie SPA & Wellness, to sektor, w którym wsparcie jest znikome. Znalazłam i ukończyłam studia podyplomowe z “Zarządzania hotelami Wellness & SPA”.

Ponadto przeszłam wiele kursów związanych z tematyką Wellness: projekty, zarządzanie, rachunkowość, kontroling, revenue managment, TQM (Total Quality Management), zdobyłam również Certified Spa Supervisor wydany przez międzynarodowe stowarzyszenie ISPA (International Spa Associatin). Techniczne sprawy to nie wszystko, ważna jest także praca z ludźmi, i tutaj, by jeszcze lepiej organizować pracę zespołu zdecydowałam się na dalsze poszerzenie swoich kwalifikacji. Posiadam szkolenia z coachingu, technik sprzedaży, negocjacji w biznesie, psychologii konfliktu, zarządzania stresem, jestem też trenerem facylitacji i moderacji procesów grupowych, posiadam również uprawnienia audytora wewnętrznego, co w całość doskonale odzwierciedla działania doskonałej organizacji zarządzania oraz wysokiej jakości usługowo-obsługowej, a co za tym idzie oczywiście, zwiększenia wyniku, obrotu i zysku.

Posiadam również "Certyfikat Spa Supervisor" wydany przez ISPA (International Spa Associatin)

Odbyłam wiele kursów, szkoleń, spotkań...

Odbyłam wiele kursów, szkoleń, spotkań, zebrań, prelekcji, zdobyłam wiedzę i doświadczenie, która doprowadziła mnie do współpracy z różnymi podmiotami w branży beauty. Pracując już jako dyrektor hotelu, zostałam wybrana na stanowisko Prezesa Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness. Następnie rozpoczęłam współpracę z TUV Rheinland Polska Sp. z o.o. jako ekspert SPA & Wellness w zespołach audytowych przy certyfikacji Hoteli SPA & Wellness, udzielałam wielu wywiadów, konsultacji, porad i szkoleń. Jestem autorką wielu, prelekcji oraz publikacji w magazynach branżowych takich jak: Beauty Forum, Hotelarz, Profit Hotel, Solarium & Fitness, Świat Hoteli, Body-Life, Najwspanialsze, art of Beauty, i inne.

Nadal brakuje na rynku kompleksowych kierunków kształcenia. Często osoby będące doskonałymi zabiegowcami decydują się na otworzenie własnego salonu, co jest doskonałym krokiem, ale… no właśnie, jak skalkulować prawidłowo cenę zabiegu? Jak stworzyć swoje własne procedury? Jak szkolić personel, by uzyskać wysoką jakość usług? Budżety, kontrole, itd., to wszystko znajdziecie w moich szkoleniach 🙂 Ponadto doradzę, jak zorganizować nowopowstałe ośrodki/salony tak, by były one jak najbardziej funkcjonalne, pomogę zarówno podczas tworzenia jak i otwarcia Twojego fantastycznego miejsca, a w już istniejących placówkach/salonach/hotelach jeśli tylko zechcesz, przeprowadzę odpowiedni audyt, a następnie wspólnie ustalimy co należy zmienić, wprowadzić i/lub jakie inne kroki wdrożyć (np. praca z zespołem – facylitacja procesu grupowego, szkolenie sprzedażowe, itp.), by Twoje miejsce wyskoczyło w rankingach jak najwyżej, i byś mogła/mógł zarabiać jeszcze więcej 🙂

Nadal brakuje na rynku kompleksowych kierunków kształcenia

A ponieważ jestem pasjonatem...

A ponieważ jestem pasjonatem organizacji i zarządzania tego typu miejsc, wysokiej jakości usługowo-obsługowej, oraz fascynują mnie terapie naturalne (jestem także naturopatą, zielarzem i fitoterapeutą), to na platformie znajdziesz również materiały o prozdrowotnej tematyce 🙂 Szeroko rozumiana odnowa biologiczna, to także często terapie, i usługi z wykorzystaniem naturalnych sposobów.

Może więc zainspiruję Cię dodatkowo, do zaimplementowania natury w swoim salonie, lub stworzenia swoich autorskich zabiegów?

Szkolenia
online

To szkolenia otwarte dostępne online natychmiast dla wszystkich

Szkolenia
zamknięte

To szkolenia dedykowane konkretnej firmie dostępne na zamówienie

Audyt
i doradztwo

To narzędzie do weryfikacji obiektu, personelu, sprzedaży, procedur

E-booki
know-how

To wiedza specjalistyczna do organizacji i zarządzania placówkami

Moi klienci i partnerzy o mnie...

Poznałam Iwonę od tej drugiej strony, jako klient 🙂 Często korzystałam z usług świadczonych bezpośrednio przez Iwonę lub przez personel/ośrodki zarządzane przez Nią. Bardzo angażuje się w swoje obowiązki i potrafi odnaleźć się w sytuacjach kryzysowych. Przy tym zawsze miła, sympatyczna i uśmiechnięta. Szczerze polecam!

Beata Strzałkowska

Facility Manager PL in Facility Managment Berlin

Miałem okazję pracować z Iwoną przez kilka lat. Iwona jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, odznaczająca się wysokim profesjonalizmem oraz ogromnie zaangażowana w to co robi. Przy różnych projektach mieliśmy okazję wypracować świetne efekty.

Michał Bukraba

Master Trainer Technogym w ITP SA BIOMEDICAL COMPANY

Iwona jest osobą niezwykle zaangażowaną i profesjonalną. Praca pod jej skrzydłami to czysta przyjemność. Zauważa drzemiące w tobie talenty i z jubilerską precyzją pomaga je szlifować, jednocześnie wymagając od siebie i współpracowników najwyższych standardów. W sposób przystępny dzieli się swoim doświadczeniem i odpowiednio motywuje. Konsekwenta i konkretna kobieta. Miło wspominam wspólny czas pracy.

Piotr Wiaderek

Manager klubu CityFit

W trakcie naszej współpracy Pani Iwona dała się poznać jako osoba kompetentna, o wysokim poziomie profesjonalizmu, komunikatywna i świetnie zarządzająca zespołem. Jej kreatywność, ale także i otwartość na pomysły innych, w połączeniu z dynamiką działania zaowocowały dużą satysfakcją z efektów współpracy po obu stronach.W trakcie naszej współpracy Pani Iwona dała się poznać jako osoba kompetentna, o wysokim poziomie profesjonalizmu, komunikatywna i świetnie zarządzająca zespołem. Jej kreatywność, ale także i otwartość na pomysły innych, w połączeniu z dynamiką działania zaowocowały dużą satysfakcją z efektów współpracy po obu stronach.

Malgorzata Gurdziel

theater management, health and sport promotion

Miałam przyjemność współpracować z Panią Iwoną w kilku projektach i bardzo pozytywnie oceniam ten czas. Pani Iwona jest osobą rzetelną, uprzejmą, pracowitą, kulturalną. Firmy, które będą miały przyjemność mieć Panią Iwonę w swoim zespole z pewnością będą mogły stawiać na rozwój i wymierny wzrost. Miałam przyjemność współpracować z Panią Iwoną w kilku projektach i bardzo pozytywnie oceniam ten czas. Pani Iwona jest osobą rzetelną, uprzejmą, pracowitą, kulturalną. Firmy, które będą miały przyjemność mieć Panią Iwonę w swoim zespole z pewnością będą mogły stawiać na rozwój i wymierny wzrost.

Milena Zielinska

Head of Retail, Products Certification Development Manager at TUV Rheinland Europe

Iwona to świetny Manager! Kiedy ją poznałem, przygotowywała otwarcie i kierowała klubem fitness prężnie rozwijającej się marki. Iwona to profesjonalista o dużym doświadczeniu i niezwykłych umiejętnościach zarządzania ludźmi i procesami. Prężnie rozwijający się klub w prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy, powiększające się grono zadowolonych klientów to zaledwie kilka z wielu efektów jej pracy. Oprócz wiedzy, doświadczenia poznałem ją jako osobę obdarzoną niezwykle głęboką kulturą osobistą i pokładami niesamowitej energii oraz determinacji w osiąganiu celów!

Tomasz Charachajczuk

System Engineering Lead, Tech Lead w PIT-RADWAR

Opinie na LinkedIn widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników